družina

Roční plán školní družiny

ZÁŘÍ – POZNÁVÁME SEBE A OKOLÍ

Seznámíme se s družinovým rokem, zazpíváme si písničky, budeme se věnovat společné četbě knihy a nebudou chybět výtvarné činnosti a hry.

ŘÍJEN – KRESLÍME, MALUJEME

Na zahradě a v okolí si nasbíráme listy, šišky a ostatní plody podzimu a budeme s nimi výtvarně pracovat. Využijeme je i při sportovním odpoledni.

LISTOPAD – ZVÍŘÁTKA

Přečteme si pohádku o zvířátkách, kterou si zkusíme zdramatizovat. Nebudou chybět písničky, básničky a výtvarné práce. Zároveň se o zvířátkách něco dozvíme. Tento měsíc nás také čeká Halloween.

PROSINEC- VÁNOCE

Čeká nás čas Vánoc. Budeme zpívat a poslouchat koledy, vytvářet vánoční přáníčka, dárky a napíšeme dopis Ježíškovi. Společně se setkáme při Adventním odpoledni.

LEDEN – PTÁCI NA KRMÍTKU

Zaměříme se na ptáčky na zahradě. Budeme pozorovat a poznávat jejich druhy a stopy, připravíme jim krmení ze semínek. Čeká nás další sportovní odpoledne – pokud bude sníh, půjdeme bobovat.

ÚNOR – MASOPUST

Tento měsíc budeme vyrábět přáníčka na Valentýna a masky. Na závěr měsíce si uděláme karneval, který bude zakončením Barevného týdne ve družině.

BŘEZEN – PŘÍRODA SE PROBOUZÍ

Budeme pozorovat měnící se přírodu a počasí, které budeme měřit a porovnávat. Tento měsíc se také budeme věnovat knihám – společně si nějakou vytvoříme.

DUBEN – ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

V dubnu si zasadíme osení na Velikonoce, obarvíme vajíčka, kdo bude chtít, zhotoví si přáníčko. Připomeneme si Den Země. Ekologii se budeme věnovat celý týden. Budeme si povídat o ochraně životního prostředí, vytvoříme si výrobek jak z recyklovaného materiálu tak z přírodnin. Měsíc bude zakončen Čarodějnicemi se sportovním odpolednem.

KVĚTEN – ROSTLINY

V tomto měsíci budeme pozorovat a poznávat rostliny, založíme si herbář a zasadíme si květiny na zahradě. Čeká nás fotbalový turnaj.

ČERVEN – HMYZ

Budeme pozorovat hmyz, naučíme se ho poznávat a nějakého brouka nebo motýla si vyrobíme. Sportováním a soutěžemi oslavíme Den dětí.

Žáků

Žáků v jedné třídě

Učitelů

Let tradice

Kontakt

Sídlo: Holandská 2531, 272 01 Kladno – Kročehlavy

Telefon: 733 123 587, 312 687 800

E-mail: kladno@1kspa.cz